OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 12.06.2022

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; we wtorek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w czwartek – uroczystość Bożego Ciała; w piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

*Dzisiaj, w niedzielę, po wieczornej Mszy św. nasza młodzież serdecznie zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.

*W czerwcu mamy o godz. 17:30 – Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

*W poniedziałek, w związku z uroczystością Bożego Ciała, próba sypania kwiatów o godz. 16:30.

*W poniedziałek (13.06) o godz. 17:00 – Nabożeństwo Fatimskie i podczas procesji odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

*W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. spotkanie organizacyjne w sprawie przygotowania czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (16.06) mamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. według porządku niedzielnego (7:30, 9:00, 10:30; około 12:30, 18:00). Główna Msza św. z procesją eucharystyczną rozpocznie się o godz. 10:30. Procesja przejdzie ulicami: Plutona, Marsa, Jowisza, Wielkiej Niedźwiedzicy, Oś Kartuska oraz ponownie Plutona. Po procesji rozpocznie się Msza św. (ok. 12:30).

*Już teraz ogłaszamy, że Msza św. na zakończeniu roku szkolnego będzie odprawiona 23 czerwca (czwartek) o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję, Wychowawców i Nauczycieli, Dzieci i Młodzież oraz Pracowników szkolnej administracji.

*W sobotę (18.06) – w Sanktuarium św. Jacka odbędzie się Dzień Wspólnoty Apostolstwa Modlitwy, któremu przewodniczyć będzie o. Robert Więcek SJ, Krajowy Dyrektor Sekretariatu. Spotkanie rozpocznie konferencja o godz. 11:00. Szczegóły na zaproszeniu w gablocie. Serdecznie zapraszamy!

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!