UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msze św. według porządku niedzielnego (7:30, 9:00, 10:30; około 12:30, 18:00). Główna Msza św. z procesją eucharystyczną rozpocznie się o godz. 10:30. Procesja przejdzie ulicami: Plutona, Marsa, Jowisza, Wielkiej Niedźwiedzicy, Oś Kartuska oraz ponownie Plutona. Po procesji będzie odprawiona Msza św. (ok. 12:30).

*W uroczystość Bożego Ciała (16 czerwca), jak i podczas Oktawy (do 23 czerwca), Nabożeństwa Czerwcowego o godz. 17:30 nie będzie.

*Podczas Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na Procesję Eucharystyczną po wieczornej Mszy Świętej. Podczas procesji będziemy śpiewać Litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

*Odwołując się do polskiej tradycji, zapraszamy dziewczynki oraz wszystkie kobiety do przygotowania wianków, które poświęcimy na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, tj. 23 czerwca. Zgodnie z tradycją wianki te są symbolem ludzkiej pracy, a także darów od Boga, które służą ludziom i wszelkim istotom na ziemi. Bywało, że wianki przewiązane czerwoną tasiemką, wieszano obok drzwi wejściowych, w sieni lub w izbie nad świętym obrazem. Według ludowych wierzeń chroniły domostwo przed nieszczęściami, pożarem, uderzeniem pioruna i złymi mocami. Można zrobić kilka wianków i ofiarować najbliższym.