OGŁOSZENIA – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika; – w czwartek – Narodzenie św. Jana Chrzciciela (uroczystość); w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – wspominamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

*Trwamy w Oktawie Bożego Ciała, zatem po wieczornej Mszy św. aż do czwartku zapraszamy na Procesję Eucharystyczną po wieczornej Mszy Świętej. Podczas procesji będziemy śpiewać Litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

*Odwołując się do polskiej tradycji, zapraszamy dziewczynki oraz wszystkie kobiety do przygotowania wianków, które poświęcimy na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, tj. 23 czerwca. Zgodnie z tradycją wianki te są symbolem ludzkiej pracy, a także darów od Boga, które służą ludziom i wszelkim istotom na ziemi. Bywało, że wianki przewiązane czerwoną tasiemką, wieszano obok drzwi wejściowych, w sieni lub w izbie nad świętym obrazem. Według ludowych wierzeń chroniły domostwo przed nieszczęściami, pożarem, uderzeniem pioruna i złymi mocami. Można zrobić kilka wianków i ofiarować najbliższym.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (23.06) o godz. 18:00 – Msza św. na zakończeniu roku szkolnego Serdecznie zapraszamy Dyrekcję, Wychowawców i Nauczycieli, Dzieci i Młodzież oraz Pracowników szkolnej administracji.

*W czwartek, Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza po wieczornej Mszy św. do sali św. Józefa na wykład zatytułowany: „Czerwiec 1976 w Zagłębiu Miedziowym”. Wykład wygłosi pan Łukasz Sołtysik, historyk, pracownik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN we Wrocławiu, doktorant UWr, współredaktor „Encyklopedii Solidarności”.

*W piątek i sobotę o godz. 17:30 – Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

*Już teraz serdecznie zapraszamy na XXX Pieszą Pielgrzymkę Legnicką na Jasną Górę. Pielgrzymka będzie trwała od 30 lipca do 8 sierpnia. Szczególnie zapraszamy naszą Legnicką Grupę 4! W związku z pielgrzymką 29.06 (w przyszłą środę). po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne w salce św. Dominika na plebani. Na koniec spotkania o godz. 21:00 odmówimy Różaniec św.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!