OGŁOSZENIA – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.06.2022

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w środę – Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Głównych Patronów Diecezji, uroczystość.

*Zgodnie w decyzją Biskupa Legnickiego, odpowiadając na osobistą prośbę, nasz wikariusz ks. Daniel Zając, został skierowany na roczny urlop zdrowotny. Jednocześnie Biskup Legnicki skierował do naszej parafii jako wikariusza ks. Damiana Koniecznego. Obejmijmy obu naszych Czcigodnych Księży modlitwą i życzliwością. Księdzu Danielowi z serca dziękujemy za duszpasterskie dobro, które stało się naszym parafialnym udziałem. Bóg zapłać!

*Do końca czerwca zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.

*W poniedziałek zapraszamy na wieczorną Mszę św., pod koniec której modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Zapraszamy na XXX Pieszą Pielgrzymkę Legnicką na Jasną Górę. Pielgrzymka będzie trwała od 30 lipca do 8 sierpnia. Szczególnie zapraszamy naszą Legnicką Grupę 4! W związku z pielgrzymką w środę (29.06) po wieczornej Mszy św. odbędzie spotkanie organizacyjne w salce św. Dominika na plebani. Na koniec spotkania o godz. 21:00 odmówimy Różaniec św.

*W miesiącu lipcu Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Różaniec oraz Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa przez wieczorną Mszą św.

*W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 i okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17:00 udzielimy Komunii Świętej tym osobom, które nie zostają na Mszę św. wieczorną.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i następnie różaniec wynagradzający za zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – w piątek od godz. 8:30; ks. Damian (nowy wikariusz) – w sobotę, od godz. 11:00; ks. proboszcz – piątek, od godz. 9:00.

*Informujemy i zapraszamy na Festiwal o nazwie GiGFest „Bóg jest Dobry” przy naszym kościele w dniu 17.07 (niedziela) od godz. 16:00. Przyjadą do nas muzycy z Polski, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Austrii i Irlandii. Festiwal obejmie modlitwę, świadectwa nawrócenia, dobrą muzykę i adorację Najświętszego Sakramentu.

*W sobotę (2.07) – comiesięczna nocna piesza pielgrzymka do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu. Pielgrzymka rozpoczyna się w kościele franciszkańskim Mszą św. o godz. 21:00. Serdecznie zapraszamy!

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!