OGŁOSZENIA – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.07.2022

*W tym tygodniu wspominamy: w piątek – św. Marię Magdalenę (święto); w sobotę – św. Brygidę, zakonnicę, Patronkę Europy (święto).

*Gorąco zapraszamy na Festiwal „Bóg jest Dobry” (GiGFest) przy naszym kościele w niedzielę (17.07) od godz. 16:00. Cieszymy się z obecności muzyków z Polski, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Austrii i Irlandii. Festiwal obejmuje modlitwę, świadectwa nawrócenia, dobrą muzykę i adorację Najświętszego Sakramentu.

*W miesiącu lipcu Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Różaniec oraz Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa przed wieczorną Mszą św.

*W poniedziałek zapraszamy na wieczorną Mszę św., pod koniec której modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Zapraszamy na XXX Pieszą Pielgrzymkę Legnicką na Jasną Górę. Pielgrzymka będzie trwała od 30 lipca do 8 sierpnia. Chętni mogą się jeszcze zgłaszać. Jednocześnie wszystkich Parafian zapraszamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Można również do pudełka w tyle świątyni składać kartki z intencjami modlitewnymi, które powierzymy pielgrzymom.

*Informujemy, że Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa będzie trwał od 24.07 do 31.07.2022 r. Z tej racji najbliższą NIEDZIELĘ 24 LIPCA POBŁOGOSŁAWIMY KIEROWCÓW I POJAZDY. Poświęcenie pojazdów będzie po każdej Mszy św.

*Tydzień temu była zbierana taca na cele gospodarcze. Zebrano 5745,05 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!