OGŁOSZENIA – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.07.2022

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jakuba, Apostoła (święto) oraz św. Krzysztofa; we wtorek – świętych Joachima i Annę, Rodziców Najświętszej Maryi Panny; w piątek – św. Martę.

*W miesiącu lipcu Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Różaniec oraz Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa przed wieczorną Mszą św.

*Rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, który będzie trwał od 24.07 do 31.07.2022 r. Z tej racji dzisiaj (24.07) POBŁOGOSŁAWIMY KIEROWCÓW I POJAZDY. Poświęcenie pojazdów będzie po każdej Mszy św.

*W poniedziałek zapraszamy na wieczorną Mszę św., pod koniec której modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Przed nami XXX Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę. Pielgrzymka będzie trwała od 30 lipca do 8 sierpnia. Chętni mogą się jeszcze zgłaszać. Jednocześnie wszystkich Parafian zapraszamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Można zatem nabywać pakiety duchowego uczestnictwa w pielgrzymce w cenie 20 zł. Można również do pudełka (zielonego) znajdującego się w tyle świątyni składać kartki z intencjami modlitewnymi, które powierzymy pielgrzymom. Dzisiaj (24.07) również po wieczornej Mszy św. spotkanie organizacyjne w sprawie pielgrzymki.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!