OGŁOSZENIA – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2022

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – św. Jana Marię Vianneya, prezbitera; w sobotę – Święto Przemienienia Pańskiego.

*W poniedziałek zapraszamy na wieczorną Mszę św., pod koniec której modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*Wczoraj (30.07) wyruszyła spod Katedry XXX Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę. Pielgrzymka będzie trwała od 30 lipca do 8 sierpnia. Zapraszamy do towarzyszenia pielgrzymom poprzez modlitwę wchodząc w tzw. Grupę Duchowego Uczestnictwa.

*W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

*W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi oraz pierwszopiątkowej Komunii Świętej. O godz. 17:00 udzielimy Komunii tym, którzy nie zostają na Mszę św. wieczorną.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i następnie różaniec wynagradzający za zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – w piątek od godz. 9:00; ks. Damian odwiedzi swoich chorych we wrześniu; ks. proboszcz – piątek, od godz. 9:00.

*W sobotę (6.08) rozpoczniemy nowennę do Najświętszej Maryi Panny, którą zakończymy w sobotę (14.08), w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

*W sobotę (6.08) – comiesięczna nocna piesza pielgrzymka do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu. Pielgrzymka rozpoczyna się w kościele franciszkańskim Mszą św. o godz. 21:00. Serdecznie zapraszamy!

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!