OGŁOSZENIA – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (uroczystość); w środę – św. Jacka, prezbitera; w sobotę – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

*Trwamy w Nowennie do Najświętszej Maryi Panny, którą zakończymy dzisiaj wieczorem (14.08), w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

*W poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego. Przypominamy, że mamy obowiązek uczestniczyć w tym dniu we Mszy św. Z pewnością pamiętamy również, że rok temu przeżywaliśmy parafialną uroczystość pobłogosławienia Figury Matki Bożej Królowej Polski na naszym przyświątynnym terenie. Błogosławieństwa Figury dokonał wtedy Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski. Godzi się zatem, aby tego dnia podejść pod Figurę i odmówić stosowną modlitwę, zwłaszcza Pod Twoją obronę. Bardziej uroczyście przejdziemy pod Figurę po jutrzejszej Sumie, śpiewając Litanię Loretańską po drodze. W tę Maryjną uroczystość błogosławimy zioła i kwiaty, a członkowie Żywego Różańca mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Dzisiaj druga niedziela miesiąca i zbieramy tzw. tacę gospodarczą. Wysokość zebranej sumy przekażemy za tydzień.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!

*W poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego. Przypominamy, że mamy obowiązek uczestniczyć w tym dniu we Mszy św. Z pewnością pamiętamy również, że rok temu przeżywaliśmy parafialną uroczystość pobłogosławienia Figury Matki Bożej Królowej Polski na naszym przyświątynnym terenie. Błogosławieństwa Figury dokonał wtedy Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski. Godzi się zatem, aby tego dnia podejść pod Figurę i odmówić stosowną modlitwę, zwłaszcza Pod Twoją obronę. Bardziej uroczyście przejdziemy pod Figurę po jutrzejszej Sumie, odśpiewując Litanię Loretańską po drodze. W tę Maryjną uroczystość błogosławimy zioła i kwiaty, a członkowie Żywego Różańca mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Kancelaria parafialna czynna tylko piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!