OGŁOSZENIA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.08.2022

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela; w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

*W poniedziałek, pod koniec Mszy św. wieczornej modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W pierwszy czwartek miesiąca (1.09) – od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

*W pierwszy piątek miesiąca (2.09) – od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież z racji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego. O godz. 17:00 udzielimy Komunii Świętej tym, którzy nie zostają na Mszę św. wieczorną. Tego dnia także o godz. 18:00 Msza św. o Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży, wychowawców i nauczycieli z racji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i następnie różaniec wynagradzający za zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – w piątek od godz. 8:30; ks. Damian  – w sobotę, od godz. 11:00; ks. proboszcz – w piątek, od godz. 9:00. O zmianach poinformujemy naszych chorych telefonicznie.

*Za tydzień, w przyszłą niedzielę, na Mszy św. dla dzieci o godz. 10:30, poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

*W sobotę (3.09) – Maryjna Wspólnota Modlitewna zaprasza na kolejną Nocną Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu. Rozpoczyna się ona Mszą św. o godz. 21:00 w kościele franciszkańskim.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!