OGŁOSZENIA – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.09.2022

*W tym tygodniu wspominamy: w czwartek – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny (święto).

*W pierwszą niedzielę miesiąca mamy adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy!

*Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10:30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego.

*W poniedziałek, pod koniec Mszy św. wieczornej modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca po Mszy św. wieczornej zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

*Za tydzień, na Mszy św. o godz. 10:30 – uroczyste pasowanie na ministranta. Do Liturgicznej Służby Ołtarza zostaną włączeni: Mateusz, Michał, Jan i Kacper.

*W piątek, po wieczornej Mszy św. – duszpasterskie spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii.

*Za tydzień ogłosimy również harmonogram spotkań dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

*Ogłaszamy również, że I Komunia Święta będzie 13.05.2023 r. w sobotę o godz. 10:30. W najbliższym czasie zostanie przedstawiony plan spotkań.

*Informujemy, że na plebanii odbywają się spotkania grup terapeutycznych. We wtorki o godz. 18:00 – grupa AA „Pojednanie” i „Beniaminek”; w czwartki (godz. 18:00) – grupa AA „Zakaczawie”, a w sobotę o godz. 14:00 – grupa AN „Komandosi Trzeźwości”. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencjach.

*W czwartek (8.09) Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na Mszę św. (godz. 18:00) oraz wykład pt. „Zbrodnia Lubińska 1982” w sali św. Józefa. Wykład wygłosi Przemysław Cieślik, Prokurator Instytutu Pamięci Narodowej – Oddział we Wrocławiu.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!