OGŁOSZENIA – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w środę – Podwyższenie Krzyża Świętego (święto); w czwartek – Najświętszą Maryję Pannę Bolesną; w piątek – świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

*Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 10:30 – uroczyste pasowanie na ministranta. Do Liturgicznej Służby Ołtarza włączamy Mateusza, Michała, Jana i Kacpra.

*W poniedziałek, pod koniec Mszy św. wieczornej modlimy się Litanią do św. Józefa.

*We wtorek (13.09) – o godz. 17:00 – Nabożeństwo Fatimskie.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W piątek, po wieczornej Mszy św. – duszpasterskie spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii.

*W piątek, po wieczornej Mszy św. – zebranie Rady Parafialnej w Sali św. Józefa. Serdecznie zapraszamy!

*W sobotę (17.09) – o godz. 18:00 – uroczysta Msza św. z racji liturgicznego wspomnienia św. Hildegardy z Bingen. Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski. Zapraszamy do modlitwy przy Relikwiach i Obrazie św. Hildegardy.

*Informujemy, że w niedzielę 25 września będziemy uroczyście obchodzić 25-LECIE POŚWIĘCENIA NASZEJ ŚWIĄTYNI. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego zostanie odprawiona o godz. 17:00, a następnie w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II – Parafialna Jubileuszowa Potańcówka przy żywej muzyce, a przy tym zupa gulaszowa, bigos i ciasto. Podczas tej uroczystości będziemy też dziękować Panu Bogu za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!