OGŁOSZENIA – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2022

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – rocznicę poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy (święto); w środę – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty (święto); w piątek – św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

*W poniedziałek, pod koniec Mszy św. wieczornej modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W przyszłą niedzielę 25 września będziemy uroczyście obchodzić 25-LECIE POŚWIĘCENIA NASZEJ ŚWIĄTYNI. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego zostanie odprawiona o godz. 17:00, a następnie w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II – agapa oraz parafialna Jubileuszowa Potańcówka. Podczas tej uroczystości będziemy też dziękować Panu Bogu za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Parafian prosimy o upieczenie ciast na tę naszą uroczystość. Wstęp darmowy i posiłek gratisowy! Zainicjujemy jednoczenie zbiórkę finansów na nowe witraże.

*W poniedziałek (26.09) przypada wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana – dzień imienin ks. Damiana. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Damiana, która odprawiona zostanie w sobotę 24 września o godz. 18.00.

*Ogłaszamy, że pierwsze spotkanie Rodziców klas III, a więc przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie w środę 28.09 po wieczornej Mszy św., o godz. 18:45.

*Zapraszamy na autobusową Pielgrzymkę Żywego Różańca Diecezji Legnickiej do Krzeszowa 1.10 w sobotę. Zapisy w zakrystii.

*Informujemy, że w piątek (7.10), o godz. 18.30, rozpoczniemy, pierwszy w naszej parafii, Kurs ALPHA. Zapraszamy na niego wszystkich pragnących odkryć wiarę i sens życia. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału. Szczegółowe informacje w gablocie oraz na zaproszeniach.

*Wojownicy Maryi zapraszają na Męski Różaniec w intencji Ojczyzny i w intencji ofiar sowieckiej napaści na Polskę w 1939 r. w najbliższy poniedziałek (19.09) o godz. 19:30 pod figurą Matki Bożej przy kościele św. Jacka w Legnicy.

*Ogłaszamy, że w Domu Słowa (budynek seminaryjny) w dniach od 23 do 25.09 odbędą się Rekolekcje pod hasłem „Ja jestem z wami” – dla rodziców po stracie dziecka. Szczegóły na plakacie w gablotach. Serdecznie zapraszamy!

*Informujemy, że organizowana jest przez „Margaretki” pielgrzymka do Niepokalanowa 24.09 (sobota). Wyjazd o 3:30 w nocy sprzed placu Sanktuarium św. Jacka. Zgłoszenia w zakrystii.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!