OGŁOSZENIA – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Wincentego à Paulo, prezbitera; w środę – św. Wacława, męczennika; w czwartek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (święto); w piątek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

*Dzisiaj uroczyście obchodzimy 25-LECIE POŚWIĘCENIA NASZEJ ŚWIĄTYNI. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego zostanie odprawiona o godz. 17:00, a następnie w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II – agapa oraz parafialna Jubileuszowa Potańcówka. Podczas tej uroczystości będziemy też dziękować Panu Bogu za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Dzisiaj zaczynamy również zbiórkę finansów na nowe witraże (do puszek, po każdej Mszy św.) i następnie podczas jubileuszowej agapy.

*W poniedziałek, pod koniec Mszy św. wieczornej modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W środę (28.09) po wieczornej Mszy św. – pierwsze spotkanie Rodziców dzieci klas III, a więc przygotowujących się do I Komunii Świętej.

*W czwartek (29.09) – zbiorowa, comiesięczna Msza św. za zmarłych.

*W piątek (30.09) – po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Za Jego przyczyną będziemy prosić Boga o uzdrowienie fizyczne, psychiczne i duchowe. Na początku poświęcimy przyniesione do świątyni wodę i sól, a na zakończenie nastąpi indywidualne pobłogosławienie każdej osoby Najświętszym Sakramentem.

*W sobotę (1.10) – rozpoczyna się miesiąc różańcowy, ale z racji pierwszej soboty miesiąca Różaniec odmówimy po Mszy św. o godz. 9:00 jako wynagradzający za zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny. Nie będzie zatem odrębnego Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17:15.

*Zapraszamy na autobusową Pielgrzymkę Żywego Różańca Diecezji Legnickiej do Krzeszowa 1.10 w sobotę. Zapisy w zakrystii. Koszt – 30 zł (dzieci i młodzież – 15 zł). Wyjazd spod kościoła o godz. 9:00.

*Informujemy, że w piątek (7.10), o godz. 18.30, rozpoczniemy, pierwszy w naszej parafii, Kurs ALPHA. Zapraszamy na niego wszystkich pragnących odkryć wiarę i sens życia. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału. Szczegółowe informacje w gablocie oraz na zaproszeniach.

*W sobotę (1.10) – Maryjna Wspólnota Modlitewna zaprasza na kolejną Nocną Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu. Rozpoczyna się ona Mszą św. o godz. 21:00 w kościele franciszkańskim.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej. Mamy nowy numer parafialnej gazetki „Anielski Goniec” – zachęcamy do jej przejrzenia!

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!