OGŁOSZENIA – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.10.2022

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Franciszka z Asyżu; w środę – św. Faustynę Kowalską, dziewicę; w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

*Informujemy, że Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski z dniem 1 października 2022 r. mianował Księdza dra Adama Szpotańskiego rezydentem w naszej parafii. Ksiądz Adam pochodzi z tej parafii, pracuje naukowo w Instytucie Pamięci Narodowej we Wrocławiu i będzie podejmował również posługę duszpasterską w naszej wspólnocie. Księdzu Adamowi życzymy Bożego błogosławieństwa i otaczamy Go modlitewnym wsparciem.

*Bóg zapłać wszystkim Osobom, którzy wspomogli przygotowania do uroczystości 25-LECIA POŚWIĘCENIA NASZEJ ŚWIĄTYNI. Niech Bóg będzie dla Wszystkich nagrodą!

*W miesiącu październiku zapraszamy na wspólny codzienny Różaniec o godz. 17:15.

*W poniedziałek, w Sali św. Józefa, po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45) spotkanie z Młodzieżą klas VI, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy!

*W poniedziałek, pod koniec Mszy św. wieczornej modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

*Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza w czwartek na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na wykład o tytule: „250 rocznica I rozbioru Polski. Droga do upadku państwa”. Wykład wygłosi pan Jan Lech Skowera (Marszałek Konfederacji Spiskiej, Prezes Fundacji Korony Polskiej).

*W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 16:00. O godz. 17:00 udzielimy Komunii św. tym osobom, które nie zostają na Mszę św.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – w piątek od godz. 8:30; ks. proboszcz – w piątek, od godz. 9:00.

*Informujemy, że w piątek (7.10), o godz. 18.30, rozpoczniemy, pierwszy w naszej parafii, Kurs ALPHA. Zapraszamy na niego wszystkich pragnących odkryć wiarę i sens życia. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału. Szczegółowe informacje w gablocie oraz na zaproszeniach.

*Tydzień temu rozpoczęliśmy zbieranie funduszy na nowe dwa witraże. Dotychczas zebraliśmy 2123, 64 zł. Bóg zapłać wszystkim Darczyńcom!

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!