OGŁOSZENIA – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.10.2022

*W tym tygodniu wspominamy: w czwartek – bł. Honorata Koźmieńskiego, prezbitera; w sobotę – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła.

*W miesiącu październiku zapraszamy na wspólny codzienny Różaniec o godz. 17:15.

*W poniedziałek, w Sali św. Józefa, po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45) spotkanie z Młodzieżą klas VII, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Wcześniej (godz. 17:15), Młodzież przychodzi na Różaniec i Mszę św. Serdecznie zapraszamy!

*W poniedziałek, pod koniec Mszy św. wieczornej modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (13.10) – o godz. 17:00 Nabożeństwo Fatimskie, w ramach którego modlimy się na Różańcu.

*Rozpoczęliśmy Kurs ALPHA w naszej parafii. Zapraszamy na kolejne spotkanie w piątek w Sali św. Józefa o godz. 18:45. Spotkanie pozwala odkryć wiarę oraz sens życia!

*W sobotę (15.10) – spotkanie ministrantów i lektorów o godz. 11:00!

*Dzisiaj druga niedziela miesiąca i zbieramy tzw. tacę gospodarczą. Wysokość zebranej sumy przekażemy za tydzień.

*W przyszłą niedzielę (16.10) – po wieczornej Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

*Za tydzień XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. We Mszy św. o godz. 12:00 będzie uczestniczyć rodzina szkół noszących imię św. Jana Pawła II oraz św. Jadwigi Śląskiej. Przedstawiciele tych szkół przyjadą do nas ze swoimi szkolnymi sztandarami. Tego dnia będziemy również zbierać do specjalnych puszek pieniądze na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z przeznaczeniem na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Rocznie ok. 250 podopiecznych studentów kończy studia. Aktualnie wsparcie otrzymuje prawie 2000 stypendystów.

*Za tydzień również uroczyście zainaugurujemy XV Legnickie Dni Chrześcijańskie. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będzie wygłoszona homilia nt. Blask prawdy w życiu człowieka.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Informujemy, że w Dzień Zaduszny (2.11) odprawimy trzy Msze św. zbiorowe za zmarłych, o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Od następnego tygodnia będziemy rozdawać i zbierać karty wypominkowe.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!