NIEDZIELA ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ – 16.10.2022

*Obecną niedzielę przeżywamy jako Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska.

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; we wtorek – św. Łukasza, Ewangelistę; w czwartek – św. Jana Kantego, prezbitera; w sobotę – św. Jana Pawła II, papieża.

*Przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. We Mszy św. o godz. 12:00 uczestniczy rodzina szkół noszących imię św. Jana Pawła II oraz św. Jadwigi Śląskiej. Przedstawiciele tych szkół będą ze swoimi szkolnymi sztandarami. Dzisiaj zbieramy również do specjalnych puszek pieniądze na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z przeznaczeniem na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Rocznie ok. 250 podopiecznych studentów kończy studia. Aktualnie wsparcie otrzymuje prawie 2000 stypendystów.

*Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 18:00 będzie wygłoszona homilia nt. Blask prawdy w życiu człowieka – z racji zainaugurowania XV Legnickich Dni Chrześcijańskich.

*Dzisiaj również po wieczornej Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

*W miesiącu październiku zapraszamy na wspólny codzienny Różaniec o godz. 17:15.

*W poniedziałek, w Sali św. Józefa, po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45) spotkanie z Młodzieżą klas VIII, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Wcześniej (godz. 17:15), Młodzież przychodzi na Różaniec i Mszę św. Serdecznie zapraszamy!

*W poniedziałek, pod koniec Mszy św. wieczornej modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W środę (19.10) o godz. 18:00 – spotkanie Duszpasterstwa Prawników Diecezji Legnickiej (Msza św., a następnie w Sali św. Józefa wykład pt. „Przymioty prawa naturalnego”). Serdecznie zapraszamy!

*Kontynuujemy Kurs ALPHA w naszej parafii. Zapraszamy na kolejne spotkanie w piątek w Sali św. Józefa o godz. 18:45. Spotkanie pozwala odkryć wiarę oraz sens życia!

*W sobotę (15.10) – spotkanie ministrantów i lektorów o godz. 11:00!

*Tydzień temu na tzw. tacę gospodarczą zebraliśmy 6006, 55 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

*Informujemy, że w Dzień Zaduszny (2.11) odprawimy trzy Msze św. zbiorowe za zmarłych, o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Obecnie rozdajemy i zbieramy kartki wypominkowe, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!