OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2022

*W tym tygodniu we wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych; w środę – Wspomnienie Wszystkich Zmarłych; w piątek – św. Karola Boromeusza, biskupa.

*W poniedziałek kończymy październik – miesiąc różańcowy. Modlimy się o godz. 17:15.

*W poniedziałek, pod koniec Mszy św. wieczornej modlimy się Litanią do św. Józefa.

*We wtorek, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego (godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00). Polecajmy się naszym świętym Patronom. Dziękujmy Bogu za ich zbawczą opiekę nad nami. Tradycyjnie już tego dnia wspomagamy finansowo naszych kleryków studiujących od tego roku we Wrocławskim Seminarium Duchownym.

*We wtorek zapraszamy również na wspólną Modlitwę Różańcową za naszych Zmarłych na cmentarzu komunalnym przy ul. Wrocławskiej. O godz. 15:00 przewodniczyć nam będzie Biskup Legnicki.

*W środę, w Dzień Zaduszny odprawiamy tzw. Msze zbiorowe za Zmarłych o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Można zatem jeszcze dzisiaj zgłaszać w zakrystii Osoby zmarłe, za które szczególnie będziemy się modlić.

*Zbieramy WYPOMINKI, które prosimy wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki z przodu kościoła. Wypominki przedstawiamy Bogu adorując Najświętszy Sakrament i odmawiając święty Różaniec. Zapraszamy zatem od 3 listopada na godz. 17.15.

*Przypominamy, że w listopadzie możemy uzyskać odpusty zupełne. Zachęcamy do przeczytania informacji znajdującej się na stronie internetowej parafii.

*W środę nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. z racji pierwszej środy miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

*W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i spowiedź święta. O godz. 17:00 udzielimy Komunii św. osobom nie zostającym na Mszę św. wieczorną.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 Msza św. i następnie Różaniec wynagradzający za wszelkie zniewagi uczynione względem Najświętszej Maryi Panny, naszej Matki.

*W sobotę (29.10) – spotkanie ministrantów i lektorów o godz. 11:00!

*Zapisujemy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, który będzie przeprowadzony od 14 do 18 listopada, czyli od poniedziałku do piątku, w godzinach od 19.00 do 21.00.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – w piątek od godz. 8:30; ks. proboszcz – w piątek, od godz. 9:00; ks. Damian – w sobotę od godz. 9:30.

*W sobotę (5.09) – Maryjna Wspólnota Modlitewna zaprasza na kolejną Nocną Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu. Rozpoczyna się ona Mszą św. o godz. 21:00 w kościele franciszkańskim.

*W następny poniedziałek (7.11) będziemy przeżywać wielką parafialną uroczystość – WPROWADZIMY DO NASZEJ ŚWIĄTYNI RELIKWIE BŁOGOSŁAWIONEGO KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO. Naszej uroczystości o godz. 18:00 będzie przewodniczył Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!