OGŁOSZENIA – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.11.2022

*W tym tygodniu wspominamy: w środę – rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej (święto); w czwartek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w piątek – św. Marcina z Tours, biskupa; w sobotę – św. Jozafata, biskupa i męczennika.

*Zapraszamy na Modlitwę Wypominkową za naszych Zmarłych codziennie o godz. 17:15, zgodnie z harmonogramem ulic podanym na wypominkach.

*Przypominamy, że w listopadzie możemy uzyskać odpusty zupełne. Zachęcamy do przeczytania informacji znajdującej się na stronie internetowej parafii.

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy!

*Jutro, w poniedziałek (7.11) będziemy przeżywać wielką parafialną uroczystość – WPROWADZIMY DO NASZEJ ŚWIĄTYNI RELIKWIE BŁOGOSŁAWIONEGO KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO. Naszej uroczystości o godz. 18:00 będzie przewodniczył Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski.

*W przygotowaniach do tej ważnej uroczystości wspomagają nas Przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Chrystiana”, któremu patronuje bł. Stefan Kardynał Wyszyński.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W piątek (11.11) będziemy obchodzić 104 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Msze św. odprawimy o godz. 9:00 i 18:00. Za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski, będziemy prosić, aby nasza Ojczyzna była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Koncert Patriotyczny w wykonaniu chóru POLIFONIA.

*Zapisujemy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, który będzie przeprowadzony od 14 do 18 listopada, czyli od poniedziałku do piątku, w godzinach od 19.00 do 21.00.

*W dniach od 11 do 20.11. w ramach akcji „Polak z Sercem”, nasza młodzież skupiona wokół Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży organizuje zbiórkę produktów żywnościowych (z długim terminem ważności), środków higienicznych oraz chemicznych. Celem akcji jest pomoc Polakom na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Dary można składać w tyle kościoła.

*Wspólnota Wojownicy Maryi zaprasza mężczyzn na różaniec w intencji naszej Ojczyzny w Święto Niepodległości. Modlitwa rozpocznie się o godz. 9:00 pod kościołem św. Jana Chrzciciela, skąd nastąpi modlitewne przejście pod legnicką Katedrę. Szczegóły w gablocie.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!