OGŁOSZENIA – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.11.2022

*W tym tygodniu wspominamy: w czwartek – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę; w piątek – bł. Karolinę Kózkówną, dziewicę i męczennicę.

*Dzisiaj (13.11) – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17:00 w połączeniu z wypominkami.

*W dni powszednie tygodnia zapraszamy na Modlitwę Wypominkową za naszych Zmarłych o godz. 17:15, zgodnie z harmonogramem ulic podanym na wypominkach.

*W poniedziałek, pod koniec Mszy św. wieczornej, modlimy się Litanią do św. Józefa szczególnie za mężczyzn, ojców i Bractwo św. Józefa.

*W poniedziałek (14.11) rozpoczynamy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, który będzie prowadzony do 18 listopada, w godzinach od 19.00 do 21.00.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (17.11) – DUSZPASTERSTWO LUDZI PRACY ’90 zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00 oraz wykład pt. „Gorze się nam stało – książę Henryk Pobożny i bitwa pod Legnicą w sztuce baroku”. Wykład w Sali św. Józefa wygłosi pani Barbara Salij-Hofman (prawnik, historyk sztuki i doktorantka Uniwersytetu Wrocławskiego). Serdecznie zapraszamy!!!

*W ramach akcji „Polak z Sercem”, nasza młodzież skupiona wokół Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży organizuje zbiórkę produktów żywnościowych (z długim terminem ważności), środków higienicznych i chemicznych. Celem akcji – pomoc Polakom na Ukrainie, Litwie i Białorusi. Dary składamy w tyle kościoła.

*Można nabyć Kalendarz parafialny na rok 2023 w cenie 20 zł.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!