OGŁOSZENIA – NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20.11.2022

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; we wtorek – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę; w czwartek – Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Laca, prezbitera, i Towarzyszy.

*W poniedziałek, pod koniec Mszy św. wieczornej, modlimy się Litanią do św. Józefa szczególnie za mężczyzn, ojców i Bractwo św. Józefa.

*W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45) – spotkanie w Sali św. Józefa młodzieży klas VI, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (24.11), po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45) – spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

*W ramach akcji „Polak z Sercem”, nasza młodzież skupiona wokół Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży organizuje zbiórkę produktów żywnościowych (z długim terminem ważności), środków higienicznych i chemicznych. Celem akcji – pomoc Polakom na Ukrainie, Litwie i Białorusi. Dary składamy w tyle kościoła. Akcja będzie trwała do przyszłej niedzieli. Dzisiaj również, po każdej Mszy św., młodzież będzie zbierała pieniądze do puszek w ramach tej akcji.

*Można nabyć Kalendarz parafialny na rok 2023 w cenie 20 zł. Zbieramy na duszpasterstwo młodzieży i ministrantów.

*Informujemy, że poprzedniej niedzieli na tzw. tacę gospodarczą zebraliśmy 4429, 62 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom. Dziękujemy również Panom, którzy z własnej inicjatywy przemalowali zakrystię oraz pomieszczenie korytarzowe między zakrystią a Salą św. Józefa.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!