OGŁOSZENIA – I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022

*W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Andrzeja Apostoła (święto); w sobotę – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

*W Adwencie o godz. 6:40 (nie o godz. 7:00!) od poniedziałku do piątku odprawiamy roratnią Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie. Na roraty dzieci (inni również) przynoszą lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami – będzie losowanie i nagrody. Po Mszy św. zapraszamy dzieci na śniadanie do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

*W poniedziałek, pod koniec Mszy św. wieczornej, modlimy się Litanią do św. Józefa szczególnie za mężczyzn, ojców i Bractwo św. Józefa.

*W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45) – spotkanie w Sali św. Józefa młodzieży klas VII, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

*We wtorek (29.11) od godz. 18:30 w salce na plebani pobieranie miar strojów komunijnych dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

*W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i spowiedź święta. O godz. 17:00 udzielimy Komunii św. osobom nie zostającym na Mszę św. wieczorną.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 – Msza św. i następnie Różaniec wynagradzający za wszelkie zniewagi uczynione względem Najświętszej Maryi Panny, naszej Matki.

*W sobotę (3.12) – spotkanie ministrantów i lektorów o godz. 11:00!

* Za tydzień w drugą niedzielę Adwentu na każdej Mszy św. poświęcimy opłatki, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę na potrzeby Kościoła.

*W przyszłą niedzielę (4.12), we wspomnienie św. Barbary, o godz. 18:00 odprawimy tzw. Mszę św. górniczą za górników i ich rodziny, polecając Bogu również osoby zmarłe. Naszej modlitwie będzie towarzyszyć Złotoryjska Górnicza Orkiestra Dęta. Zapisy, jak co roku, w zakrystii.

*Rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca będzie w cenie 25 zł, natomiast mała – 13 zł.

*Można nabyć Kalendarz parafialny na rok 2023 w cenie 20 zł. Zbieramy na duszpasterstwo młodzieży i ministrantów.

*W przyszłą niedzielę nasza młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzać figurki Pana Jezusa na sianku w cenie 10 zł. Jest to ofiara na rzecz duszpasterstwa młodzieży.

*Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. W piątek nieczynna z racji I-piątkowej Adoracji i Spowiedzi. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!