OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA ADWENTU – 4.14.2022

*W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny (uroczystość).

*W tygodniu, od poniedziałku do piątku, zapraszamy na Roraty o godz. 6:40, a następnie dzieci idą na śniadanie do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*Dzisiaj, na każdej Mszy św. święcimy opłatki, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę na potrzeby Kościoła.

*Również dzisiaj, wspominając św. Barbarę, o godz. 18:00 odprawimy tzw. Mszę św. górniczą za górników i ich rodziny, polecając Bogu również osoby zmarłe. Naszej modlitwie będzie towarzyszyć Złotoryjska Górnicza Orkiestra Dęta. Zapisy, jak co roku, w zakrystii.

*W poniedziałek, pod koniec Mszy św. wieczornej, modlimy się Litanią do św. Józefa szczególnie za mężczyzn, ojców i Bractwo św. Józefa.

*W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45) – spotkanie w Sali św. Józefa młodzieży klas VIII, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. I następnie po Mszy św. z racji pierwszej środy miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W czwartek mamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6:40 – roraty, 9:00 i 18:00. Na Mszy wieczornej poświęcimy medaliki z wizerunkiem Niepokalanej i wręczymy je dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii św. Zapraszamy zatem Dzieci i oczywiście Rodziców.

*W sobotę (10.12) – spotkanie ministrantów i lektorów o godz. 11:00!

*Rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca będzie w cenie 25 zł, natomiast mała – 13 zł.

*Można nabyć Kalendarz parafialny na rok 2023 w cenie 20 zł. Zbieramy na duszpasterstwo młodzieży i ministrantów.

*Nasza młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza figurki Pana Jezusa na sianku w cenie 10 zł. Jest to ofiara na rzecz duszpasterstwa młodzieży.

*Począwszy od następnej niedzieli będziemy przeżywać REKOLEKCJE ADWENTOWE, które poprowadzi ks. Grzegorz Sokołowski, profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

*W ramach duchowego przygotowania do Narodzenia Pańskiego zapraszamy do Legnickiego Pola na „Wieczorne Uwielbienie”, które odbędzie się 10 grudnia (sobota) o godz. 19.30 pod hasłem „Ocaleni”. W programie świadectwo nawrócenia Tomasza „Celnika” Węgrzyna, a następnie muzyczne uwielbienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 prowadzone przez zespół muzyczny.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!