OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2022

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę; w środę – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

*Od dzisiaj (niedziela) do wtorku zapraszamy na PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE. Naszym rekolekcjonistą jest ks. Grzegorz Sokołowski, profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Nauki rekolekcyjne – na każdej niedzielnej Mszy oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 9:00 oraz. 18:00. Spowiedź św. podczas każdej Eucharystii oraz we wtorek od godz. 17:00.

Podczas rekolekcji dwie nauki szczególne:

W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej (na którą również przychodzimy) spotkanie z Młodzieżą, zwłaszcza z kandydatami do bierzmowania (klasy VI, VII i VIII).

We wtorek po Mszy św. wieczornej (na którą również przychodzimy) spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św.

*W tygodniu, od poniedziałku do piątku, zapraszamy na Roraty o godz. 6:40, a następnie dzieci idą na śniadanie do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

*W poniedziałek, pod koniec Mszy św. wieczornej, modlimy się Litanią do św. Józefa szczególnie za mężczyzn, ojców i Bractwo św. Józefa.

*We wtorek (13.12) – o godz. 17:00 Nabożeństwo Fatimskie, a także w tym czasie będziemy spowiadać.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (15.12) – Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na Mszę św. wieczorną, a następnie w Sali św. Józefa wykład pt. „Zwycięstwo kobiecej świętości Hildegardy z Bingen, czyli o tym czy doktor Kościoła potrzebuje obrony”. Wykład wygłosi dr Alfreda Walkowska (teolog, twórczyni Polskiego Centrum św. Hildegardy w Legnicy). Serdecznie zapraszamy!

*Rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Posiadamy małe świece w cenie  – 13 zł.

*Można nabyć Kalendarz parafialny na rok 2023 w cenie 20 zł. Zbieramy na duszpasterstwo młodzieży i ministrantów.

*W zakrystii mamy również opłatki, za które składamy dobrowolną ofiarę na potrzeby Kościoła.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!