OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2022

*W tygodniu, od poniedziałku do piątku, zapraszamy na Roraty o godz. 6:40, a następnie dzieci idą na śniadanie do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

*W poniedziałek, pod koniec Mszy św. wieczornej, modlimy się Litanią do św. Józefa szczególnie za mężczyzn, ojców i Bractwo św. Józefa.

*W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej (godz. 18:45) w Sali św. Józefa spotkanie z młodzieżą klas VII, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W środę (21.12), po wieczornej Mszy św. (godz. 19:00), zapraszamy wszystkie wspólnoty działające w parafii na Wigilijny Opłatek do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II. Prosimy jednocześnie, aby każda wspólnota upiekła jedno ciasto.

*W piątek od godz. 17:00 zapraszamy na SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNĄ.

*W sobotę, w dzień wigilijny (24.12) o godz. 9:00 odprawimy Mszę św. za Zmarłych, których zabraknie przy tegorocznym wigilijnym stole. Po tej Mszy duszpasterze parafii zapraszają do wspólnego podzielenia się opłatkiem.

*Przed nami Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Tego roku odprawimy dwie Pasterski. Pierwsza Pasterska o godz. 22:00 dla dzieci i osób starszych oraz Druga Pasterka o godz. 24:00 w Środku Nocy. Serdecznie zapraszamy!

*W pierwszy dzień świąt Narodzenia Pańskiego (25.12) – Msze św. wg następującego porządku: 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

*W drugi dzień świąt (26.12), we wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze św. wg porządku niedzielnego (7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00).

*Rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Posiadamy małe świece w cenie  – 13 zł.

*Można nabyć Kalendarz parafialny na rok 2023 w cenie 20 zł. Zbieramy na duszpasterstwo młodzieży i ministrantów.

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży rozprowadza jeszcze sianko na stół wigilijny (z aniołkami) w cenie 10 zł, które przeznaczamy na cele duszpasterstwa młodzieży.

*W zakrystii mamy również opłatki, za które składamy dobrowolną ofiarę na potrzeby Kościoła.

*Z początkiem stycznia (od 2.01.2023) rozpoczniemy WIZYTĘ KOLĘDOWĄ. Będziemy kierować się zaproszeniami, których formularze możemy już od dzisiaj składać w specjalnej skrzynce znajdującej się przy balaskach obok prezbiterium. Data wizyty kolędowej dla mieszkańców poszczególnych ulic zostanie podana podczas ogłoszeń duszpasterskich.

*Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!