OGŁOSZENIA – NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2022

*W poniedziałek (26.12) drugi dzień świąt, wspominamy św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. wg porządku niedzielnego (7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00). Pod koniec Mszy św. wieczornej naszym zwyczajem odmówimy Litanię do św. Józefa, Patrona ojców, mężczyzn, naszych rodzin i Bractwa św. Józefa.

*We wtorek (27.12), wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelistę. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00.

*W środę (28.12), wspominamy świętych Młodzianków, męczenników. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za ks. Adama z racji imienin. Wieczorem również Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (29.12), V dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Wieczorna Eucharystia będzie Mszą św. zbiorową za zmarłych.

*W piątek (30.12), obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00.

*W sobotę (31.12), VII dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego, a jednocześnie ostatni dzień 2023 roku. Msze św. o 9:00 i 18:00. Wieczorna Msza św. będzie dziękczynno-błagalną za Parafian. Aby zyskać odpust zupełny odśpiewamy hymn Ciebie Boga wysławiamy dla podziękowania Bogu za dobrodziejstwa, jakie nas spotkały w kończącym się roku. Przed Mszą św. wieczorną od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

*Z początkiem stycznia (od 2.01.2022) rozpoczniemy WIZYTĘ KOLĘDOWĄ. Będziemy kierować się zaproszeniami, których formularze możemy składać w specjalnej skrzynce znajdującej się przy balaskach obok prezbiterium. Data wizyty kolędowej dla mieszkańców poszczególnych ulic zostanie podana podczas ogłoszeń duszpasterskich.

*Za tydzień prosimy, aby dzieci, które chodziły na roraty przyniosły podpisane plansze z naklejkami.

*W tym tygodniu kancelaria nie będzie czynna. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!