OGŁOSZENIA – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – 1.02.2023

*W sobotę (31.12) zmarł Papież senior Benedykt XVI – dziękujemy Bogu za jego apostolską posługę i otaczamy naszą modlitwą: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. A światłość wiekuisty niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen! W czwartek (5.01) w Katedrze Biskup Legnicki odprawi Mszę Świętą za Śp. Papieża Benedykta XVI. Biskup serdecznie zaprasza Wszystkich Wiernych, którzy mogą przybyć na tę Eucharystię.

*Dzisiaj obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, jednocześnie pierwszy dzień nowego roku 2023. Życzymy, aby ten NOWY ROK był błogosławieństwem dla Was Wszystkich i Waszych Rodzin.

*W pierwszą niedzielę miesiąca – od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu!

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; w piątek – uroczystość Objawienia Pańskiego.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Eucharystii modlimy się Litanią do św. Józefa, patrona m.in. ojców, mężczyzn, rodzin i naszego Bractwa.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W piątek (6.01) będziemy przeżywać uroczystość Objawienia Pańskiego (święto Trzech Króli). Msze św. wg porządku niedzielnego (7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00). Zgodnie z tradycją błogosławimy tego dnia kredę i kadzidło. Ogłasza się również datę Wielkanocy i innych świąt ruchomych, co uczynimy po odczytaniu Ewangelii.

*Nasza parafia bierze czynny udział w przygotowaniu Orszaku Trzech Króli, który wyruszy (6.01) spod Katedry o godz. 14.00. Nasza młodzież przedstawi m.in. scenę na wzgórzu zamkowym na temat walki dobra ze złem. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie religijno-społeczne.

W pierwszą sobotę (7.01) o godz. 9:00 – Msza św. wynagradzająca za zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny, a następnie odmówimy święty Różaniec. Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski z racji spotkania opłatkowego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej.

*W tym tygodniu rozpoczynamy (od 2.01.2023) WIZYTĘ KOLĘDOWĄ. Zaproszenia możemy jeszcze składać w specjalnej skrzynce znajdującej się przy balaskach obok prezbiterium. Kierując się zaproszeniami porządek wizyty kolędowej w tym tygodniu wygląda następująco:

PONIEDZIAŁEK (02.01) – ul. Wielkiej Niedźwiedzicy, ul. Jowisza

WTOREK (03.01) – ul. Marsa, ul. Orbitalna

ŚRODA (04.01) – ul. Wrocławska, ul. Księżycowa, ul. Mirandy, ul. Planetarna

CZWARTEK (05.01) – ul. Galaktyczna, ul. Kosmiczna

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16:00.

*Z racji uroczystości Trzech Króli oraz kolędy odwiedziny chorych będą poprzedzone telefonem.

*Za tydzień, w niedzielę o godz. 10:30 wręczymy nagrody dla dzieci, które najpilniej chodziły na roraty i przyniosły podpisane plansze z naklejkami.

*W tym tygodniu kancelaria nie będzie czynna. Pilne sprawy będziemy załatwiać w godzinach przedpołudniowych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!