OGŁOSZENIA – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 8.01.2023

*Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku wchodzimy w pierwszą część Okresu Zwykłego. Zgodnie z polską tradycją dopuszcza się śpiewanie kolęd aż do święta Ofiarowania Pańskiego (2.02.2023). Oczywiście chodzi o wykorzystywanie tych zwrotek kolęd, które korespondują z liturgią pierwszych tygodni Okresu Zwykłego.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Eucharystii modlimy się Litanią do św. Józefa, patrona m.in. ojców, mężczyzn, narzeczonych, rodzin i naszego Bractwa.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (12.01), Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90, zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na wykład Biskupa Legnickiego prof. dra hab. Andrzeja Siemieniewskiego pt. „Rozeznawanie znaków naszego czasu i odkrywanie podszeptów Ducha Świętego”. Wykład odbędzie się w Sali św. Józefa.

*W piątek (13.01) o godz. 17:00 – Nabożeństwo Fatimskie.

*Kontynuujemy nasza kolędę – WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ. Już dziękujemy tym Rodzinom, które nas zaprosiły. W tym tygodniu, kierując się zaproszeniami odwiedzimy mieszkańców następujących ulic:

PONIEDZIAŁEK (9.01) – ul. Plutona i ul. Andromedy (od godz. 16:00)

ŚRODA (11.01) – ul. Neptuna i ul. Polarna (od godz. 16:00)

CZWARTEK (12.01) – ul. Merkurego i ul. Kasjopei (od godz. 16:00)

PIĄTEK (13.01) – kolęda dodatkowa dla mieszkańców zgłaszających się później

SOBOTA (14.01) – Osiedle Ptasie (od godziny 10:30)

*W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru POLIFONIA z Legnicy i orkiestry dętej parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Legnicy.

*Dziękujemy szacownym instytucjom, które przekazały nam rzeczowe gadżety. Gadżety te stały się nagrodami dla Dzieci, które najaktywniej uczestniczyły w Roratach. Dziękujemy Panu Dyrektorowi IPN, Panu Dyrektorowi KGHM ZG Rudna oraz Panu Dyrektorowi PGE GiEK Elektrowni Turów.

*W tym tygodniu kancelaria nie będzie czynna. Pilne sprawy będziemy załatwiać w godzinach przedpołudniowych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!