OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2023

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w środę – Nawrócenie św. Pawła Apostoła (święto); w czwartek – Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; w sobotę – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Eucharystii modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona m.in. ojców, mężczyzn, narzeczonych, rodzin i naszego Bractwa.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek – o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za naszych Zmarłych z rodziny i przodków.

*W piątek (27.01) – po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Za Jego przyczyną będziemy prosić Boga o uzdrowienie fizyczne, psychiczne i duchowe. Na początku poświęcimy przyniesione z domów wodę i sól, a na zakończenie nastąpi indywidualne pobłogosławienie każdej osoby Najświętszym Sakramentem.

*Skończyliśmy naszą kolędę – wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy blisko 720 rodzin, co stanowi jedną czwartą wszystkich mieszkańców. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży, jak również za pieniężne ofiary. Dziękujemy za modlitwę, o której tak często nas zapewnialiście. Dziękujemy również za życzliwe przyjęcie nowego sposobu organizowania kolędy, tj. nawiedzania Rodzin z racji wystosowanych zaproszeń. System ten, jak Pan Bóg pozwoli, będziemy w przyszłości systematycznie ulepszać.

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży serdecznie zaprasza wszystkich Parafian na Koncert kolęd i pastorałek w najbliższą sobotę (28.01) po wieczornej Mszy św. do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II. Koncert wesprze muzycznie również Wspólnota Młodzieżowa Emmanuel z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy!

*W święto Ofiarowania Pańskiego (2.02), czyli Matki Bożej Gromnicznej będziemy święcić świece-gromnice. Już dzisiaj można je nabyć po Mszy św. w cenie 10 zł, które przeznaczmy na potrzeby Kościoła.

*Informujemy, że w piątek (10.02), o godz. 18.30, rozpoczniemy, drugą już edycję w naszej parafii Kursu ALPHA. Zapraszamy na niego wszystkich pragnących odkryć wiarę i sens życia. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału. Szczegółowe informacje w gablocie.

*Przypominamy również, że w piątek (27.01) o godz. 18:00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy rozpocznie się koncert zespołu Mazowsze. Serdecznie zapraszamy!

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!