OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Jana Bosko, w prezbitera; w czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego; w piątek – św. Błażeja, biskupa i męczennika.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Eucharystii modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona m.in. ojców, mężczyzn, narzeczonych, rodzin i naszego Bractwa.

*W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej (godz. 18:45) – spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

*W czwartek (2.02) – w święto Ofiarowania Pańskiego (święto Matki Bożej Gromnicznej), Msze św. o godz. 9:00 oraz o godz. 18:00. Prosimy przynieść ze sobą świece. Święto to zamyka cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego (zwyczajowo kończymy okres Bożego Narodzenia). W Kościele powszechnym w to święto przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia Dzieci komunijne otrzymają swoje świece. Informujemy, że można jeszcze zakupić świece-gromnice w zakrystii w cenie 10 zł.

*W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17:00 udzielimy Komunii św. tym osobom, które nie zostają na Mszę św. wieczorną.

*W piątek (3.02) – wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika – na Mszach św. (rano i wieczorem) pobłogosławimy świece i udzielimy specjalnego błogosławieństwa uwalniającego od chorób gardła.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – piątek od godz. 8:30; ks. Damian w sobotę od godz. 10:00; ks. proboszcz – piątek, od godz. 9:00.

*Informujemy, że w piątek (10.02), o godz. 18:30, rozpoczniemy drugą już edycję w naszej parafii Kursu ALPHA. Zapraszamy na niego wszystkich pragnących odkryć wiarę i sens życia. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału. Szczegółowe informacje w gablocie.

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej rozpoczyna zbieranie zapisów do akcji „40 dni dla życia”. Akcja ta polega na nieprzerwanej, trwającej dzień i noc przez 40 dni, modlitwie w obronie nienarodzonych dzieci zagrożonych aborcją. Szczegóły na plakacie i w Internecie. Akcja będzie trwała od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej.

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna jedynie w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Dzisiaj wystawiamy również Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze intencje.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!