OGŁOSZENIA – V NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.02.2023

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; w piątek – św. Scholastykę, dziewicę.

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Eucharystii modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona m.in. ojców, mężczyzn, narzeczonych, rodzin i naszego Bractwa.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (9.02), Duszpasterstwo Ludzi Pracy 90’ zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00 oraz wykład w Sali św. Józefa pt. „Moralność współczesnego człowieka a ewangelizacja”. Wykład wygłosi o. dr Wacław Chomik, wykładowca teologii moralnej.

*W piątek (10.02), o godz. 18:30, rozpoczniemy w naszej parafii drugą edycję Kursu ALPHA. Zapraszamy na niego wszystkich pragnących odkryć wiarę i sens życia. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału. Szczegółowe informacje w gablocie.

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej rozpoczyna zbieranie zapisów do akcji „40 dni dla życia”. Akcja ta polega na nieprzerwanej, trwającej dzień i noc przez 40 dni, modlitwie w obronie nienarodzonych dzieci zagrożonych aborcją. Szczegóły na plakacie i w Internecie. Akcja będzie trwała od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej.

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze intencje.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!