OGŁOSZENIA – VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2023

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

*W poniedziałek (13.12) – o godz. 17:00 – Nabożeństwo Fatimskie. Pod koniec wieczornej Eucharystii modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona m.in. ojców, mężczyzn, narzeczonych, rodzin i naszego Bractwa.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W piątek o godz. 18:30 Kurs ALPHA. Zapraszamy na niego wszystkich pragnących odkryć głębię wiary i sens życia. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału. Szczegółowe informacje w gablocie.

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej zbiera zapisy do akcji „40 dni dla życia”. Akcja ta polega na nieprzerwanej, trwającej dzień i noc, przez 40 dni, modlitwie w obronie nienarodzonych dzieci zagrożonych aborcją. Szczegóły na plakacie i w Internecie. Akcja będzie trwała od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej.

*W przyszłą niedzielę (19.02) będzie u nas zespół „Zbrucz” z Tarnopola (Ukraina). Będzie muzycznie nam towarzyszył podczas każdej Mszy św. Będą rozprowadzać upominki, a my możemy poprzez nich wspomóc obrońców Ukrainy w tej strasznej wojnie. Zatem możemy przynieść do świątyni ciepłe skarpety, bieliznę i konserwy (mięsne czy rybne).

*Informujemy, że KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI (edycja wiosenna) będzie przeprowadzony w dniach od 20 do 24 marca 2023 r. Informacje szczegółowe na stronie internetowej i w gablotach. Już zapraszamy do zgłaszania się!

*Można jeszcze zapisać się na Bal Karnawałowy 18 lutego (sobota). Bilety w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II. Szczegóły na plakatach.

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze intencje.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!