OGŁOSZENIA – VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023

*Jak widzimy i słyszymy naszej modlitwie towarzyszy zespół „Zbrucz” z Tarnopola (Ukraina). Dzisiaj jest z nami na każdej Mszy niedzielnej. Rozprowadza również upominki, a my możemy poprzez nich wspomóc obrońców Ukrainy w tej strasznej wojnie.

*W poniedziałek pod koniec wieczornej Eucharystii modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona m.in. ojców, mężczyzn, narzeczonych, rodzin i naszego Bractwa.

*W środę (22.02) rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. o godz. 9:00, 16:30 (szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi) oraz 18:00. Środa Popielcowa jest dniem pokutnym, tzn. obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) i post ścisły (między 18 a 60 rokiem życia). W praktyce to ograniczamy posiłki do dwóch lekkich i jednego do syta w ciągu dnia.

*W czwartek o godz. 18:00 – zbiorowa Msza św. za naszych zmarłych.

*W piątek o godz. 17:15 – Droga Krzyżowa.

*W piątek o godz. 18:30 – Kurs ALPHA. Zapraszamy na niego wszystkich pragnących odkryć głębię wiary i sens życia.

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej zbiera zapisy do akcji „40 dni dla życia”. Akcja ta polega na nieprzerwanej, trwającej dzień i noc, przez 40 dni, modlitwie w obronie nienarodzonych dzieci zagrożonych aborcją. Szczegóły na plakacie i w Internecie. Akcja będzie trwała od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej.

*Informujemy, że KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI (edycja wiosenna) będzie przeprowadzony w dniach od 20 do 24 marca 2023 r. Informacje szczegółowe na stronie internetowej i w gablotach. Już zapraszamy do zgłaszania się!

*Dobrze wiemy, że 6 lutego 2023 r. potężne trzęsienie ziemi nawiedziło Turcję i Syrię. Szacuje się, że ponad 23 miliony ludzi jest dotkniętych skutkami tego kataklizmu, a ponad 40 tysięcy osób straciło życie. W związku z tym – na prośbę Biskupa Legnickiego – przeprowadzamy zbiórkę do puszek jako pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze intencje.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!