OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5.03.2023

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i zapraszamy od godz. 16:00 na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 17:15będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*Od poniedziałku do środy (od 6 do 8 marca) przeprowadzimy Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej Nr 7. Prosimy o modlitwę o błogosławione owoce ich przeżycia. Plan rekolekcji jest następujący: w poniedziałek, wtorek i środę swoją naukę rekolekcyjną mają o godz. 10:45 dzieci klas od I do IV. Następnie w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II będzie dla nich wyświetlony film ewangelizacyjny. Natomiast młodzież klas od V do VIII ma swoją naukę o godz. 11:45 i następnie również w Centrum Spotkań – film ewangelizacyjny. Również o godz. 17:15 każdego dnia zapraszamy wraz z dziećmi i młodzieżą wszystkich Parafian: w poniedziałek – na Różaniec Święty, we wtorek – na Drogę Krzyżową, a w środę będzie Spowiedź Święta oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 18:00 Msza św. kończąca rekolekcje. Tego dnia nie będzie cotygodniowego Nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Będzie natomiast po Komunii Świętej szczególny Akt Zawierzenia naszych dzieci i młodzieży Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W piątek o godz. 17:15 – Droga Krzyżowa.

*Zapraszamy Wszystkich Chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w organizowanym chórze przygotowującym śpiewy na Triduum Paschalne.

*W czwartek (9.03) Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na Mszę św. (godz. 18:00), a następnie wykład pt. „Komu władza ma być posłuszna?”. Wykład w Sali św. Józefa wygłosi o. Józef Szańca OFMConv, wieloletni dyrektor szkół katolickich w Legnicy, wykładowca etyki, zastępca dyrektora Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej.

*W piątek o godz. 18:30 – Kurs ALPHA. Zapraszamy wszystkich pragnących bardziej odkryć głębię wiary i sens życia.

*Informujemy, że KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI (edycja wiosenna) będzie przeprowadzony w dniach od 20 do 24 marca 2023 r. Informacje szczegółowe na stronie internetowej i w gablotach. Już zapraszamy do zgłaszania się!

*Nasze Rekolekcje Wielkopostne dla wszystkich Parafian są zaplanowane na piątek, sobotę i niedzielę, czyli od 17 do 19 marca.

*Wspólnota Wojownicy Maryi zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Wielkiej Nowennie w intencji naszej Ojczyzny. Ta Nowenna o nazwie: Nocna Walka o Błogosławieństwo dla Polski rozpocznie się w kościele Świętej Rodziny w Legnicy w sobotę (11.03) o godz. 21:00, a zakończy się Mszą św. o północy. Szczegóły na plakacie.

*Rozprowadzamy caritasowskie paschaliki, świece na stół wielkanocny. Mamy ich dwa rodzaje: mniejsze po 8 zł i drugie, większe po 16 zł.

*Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze intencje.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!