OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2023

*Dzisiaj o godz. 17:15będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*Wczoraj, w sobotę rozpoczęliśmy Nowennę do Św. Józefa. Będziemy ją odmawiać przez dziewięć dni, pod koniec Mszy świętych wieczornych aż do Uroczystości Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

*W poniedziałek (13.03) – o godz. 17:00 – Nabożeństwo Fatimskie.

W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W tym tygodniu od piątku do niedzieli (od 17 do 19.03) będziemy przeżywać REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA WSZYSTKICH PARAFIAN. Program jest następujący: w piątek i w sobotę Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9:00 i 18:00. W przyszłą niedzielę nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św., a o godz. 10:30 – nauka szczególnie dla dzieci. Rekolekcje poprowadzi ks. dr JAROSŁAW KOWALCZYK, dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej.

*W piątek o godz. 17:15 – Droga Krzyżowa.

*W piątek o godz. 18:30 – Kurs ALPHA. Zapraszamy wszystkich pragnących bardziej odkryć głębię wiary i sens życia.

*Z pewnością zauważyliśmy, a raczej usłyszeliśmy, że mamy inny instrument organowy. Jak mówi p. Łukasz Kierski, nasz organista, wymienione organy są o klasę wyższe i wreszcie dostosowane do wielkości naszego kościoła.

*Rozprowadzamy caritasowskie paschaliki, świece na stół wielkanocny. Mamy ich dwa rodzaje: mniejsze po 8 zł i drugie, większe po 16 zł.

*Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze intencje.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!