OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2023

*Przeżywamy nasze REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA WSZYSTKICH PARAFIAN. Spotykaliśmy się w piątek i w sobotę (była Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9:00 i 18:00). Dzisiaj, w niedzielę nauka rekolekcyjna na każdej Mszy św., a o godz. 10:30 – nauka szczególnie dla dzieci. Rekolekcje prowadzi ks. dr JAROSŁAW KOWALCZYK, dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej, któremu dziękujemy i otaczamy naszą modlitwą.

*W ramach rekolekcji również dzisiaj o godz. 17:15będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*Jutro, w poniedziałek, mamy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy Wszystkich Wiernych, a w sposób szczególny nasze Bractwo św. Józefa. Do uroczystości przygotowujemy się poprzez Nowennę do Św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W piątek o godz. 17:15 – Droga Krzyżowa.

*Od jutra do piątku przeprowadzimy zapowiadany KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00 w salce na plebani.

*W piątek o godz. 18:30 – Kurs ALPHA. Zapraszamy wszystkich pragnących bardziej odkryć głębię wiary i sens życia.

*W sobotę (25.03) – uroczystość Zwiastowania Pańskiego (XXXI rocznica ustanowienia Diecezji Legnickiej).

*Rozprowadzamy caritasowskie paschaliki, świece na stół wielkanocny. Mamy ich dwa rodzaje: mniejsze po 8 zł i drugie, większe po 16 zł.

*Maryjna Wspólnota Modlitewna organizuje w piątek (23.03) Drogę Krzyżową wynagradzającą za grzechy przeciwko życiu dzieci nienarodzonych, która przejdzie ulicami miasta. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:30 w kościele franciszkańskim. Jest prośba, aby zabrać z sobą świece. Serdecznie zapraszamy!

*Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!