GŁOSZENIA – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023

*Dzisiaj o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W poniedziałek po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45) spotkanie młodzieży klas VIII, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W piątek o godz. 17:15 – Droga Krzyżowa. Będzie to tzw. Muzyczna Droga Krzyżowa z udziałem chóru „Polifonia”.

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do uczestnictwa w modlitewnym Flash Mobie. Codziennie od poniedziałku (27.03) do Niedzieli Palmowej (2.04) będziemy gromadzić się przed naszym kościołem o godz. 15:00, aby odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji życia i pokoju na świecie. Serdecznie zapraszamy!

*W piątek zakończyliśmy kurs przedmałżeński (edycja wiosenna). Wzięło w nim udział 26 osób. Bóg zapłać za modlitwę w intencjach błogosławionych owoców tego kursu.

Rozprowadzamy caritasowskie paschaliki, świece na stół wielkanocny. Mamy ich dwa rodzaje: mniejsze po 8 zł i drugie, większe po 16 zł.

W piątek (31.03) – Miejska Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 19:30 w kościele franciszkańskim.

*W sobotę (1.04) odbędzie się nocna piesza pielgrzymka pokutno-błagalna do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 21:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Serdecznie zapraszamy!

*Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!