OGŁOSZENIA – NIEDZIELA PALMOWA – 2.04.2022

*Niedzielą Palmową, czyli Niedzielą Męki Pańskiej, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zapraszamy na godz. 17:15 na Gorzkie Żale.

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży kończy akcję „40 dni dla życia” i modlitwy flash-mob. Serdecznie zapraszamy na plac przed świątynią, o godz. 15:00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

*W poniedziałek pod koniec Mszy św. wieczornej modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca po Mszy św. będzie zmiana tajemnic Różańca Świętego i jeszcze po raz pierwszy przed Mszą św. o godz. 17:30 będą śpiewane Godzinki do św. Józefa.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE 2023

WIELKI CZWARTEK

19:00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Wystawienia (ciemnica) do godz. 22:00.

WIELKI PIĄTEK

9:00 – DROGA KRZYŻOWA. Następnie Adoracja w Ołtarzu Wystawienia.

ODWIEDZINY OSÓB CHORYCH w godzinach od 9:00 do 12:00. Zapisy w zakrystii.

19:00 – Liturgia Męki Pańskiej.

Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23:00. W tym czasie będziemy również spowiadać.

WIELKA SOBOTA

Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień od godz. 8:00.

POŚWIĘCENIE POKARMÓW od 9:00 do 13:30 (co pół godziny). Podczas poświęcenia pokarmów będzie można złożyć ofiarę na potrzeby kościelne.

20:00 – WIGILIA PASCHALNA (przynosimy z sobą świece).

Przez cały Wielki Tydzień, a zwłaszcza w Wielką Sobotę zbieramy dary dla Osób potrzebujących. Chodzi szczególnie o środki trwałe, długoterminowe, w tym środki czystości i higieny osobistej.

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Msze Święte: 9:00, 10:30, 12:00, 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 7:30.

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY (10.04.2023)

Msze Święte: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.