OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 9.04.2023

*Radujemy się mając w sercach zawołanie: „Alleluja” i wzajemnie się pozdrawiamy słowami: „Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał”. Niech Zmartwychwstały Jezus będzie dla nas wszystkich Zbawicielem! Z serca życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom Jego błogosławieństwa i Jego pokoju. Życzymy zdrowia i pomyślności na czas Wielkanocnej Oktawy i całe dalsze życie osobiste, rodzinne, sąsiedzkie, zawodowe, szkolne i narodowe. Szczęść Boże!

*Jutro drugi dzień świąt: poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze Święte według porządku niedzielnego: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

* W czwartek (13.04) o godz. 17:00 – Nabożeństwo Fatimskie.

*W sobotę (15.04) o godz. 10:00 w naszej Katedrze ks. Piotr Wawrzynek otrzyma sakrę biskupią. Otoczmy nowego Biskupa Pomocniczego naszej diecezji modlitwą i życzliwością.

*Również w sobotę spod naszej figury Matki Bożej Królowej Polski o godz. 14:00 wyruszy Pielgrzymka Sługi Bożego Henryka Pobożnego do Legnickiego Pola. Pielgrzymkę pod Chorągwią Księcia Henryka II Pobożnego poprowadzą rekonstruktorzy z okresu XIII wieku. Pielgrzymkę rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy zatem do wspólnego pieszego pielgrzymowania do Bazyliki Mniejszej w Legnickim Polu.

*W przyszłą niedzielę mamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 zapraszamy na Nabożeństwo, podczas którego wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!