III NIEDZIELA WIELKANOCNA

*Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną. Tym samym rozpoczynamy Tydzień Biblijny i pytamy się, czy już poznałem (łam) Pismo Święte.

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski (uroczystość); we wtorek – św. Marka Ewangelistę; w sobotę – św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła, Patronkę Europy.

*Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10:30 wręczamy Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. książeczki do nabożeństwa.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę (26.04) o godz. 16:00 – będzie pierwsza próba dla dzieci (obecność obowiązkowa). Będziemy ustalać miejsca w ławkach.

*W czwartek (27.04) o godz. 16:00 – próba dla dzieci.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek o godz. 18:00 – zbiorowa Msza św. za naszych Zmarłych, z rodziny, przodków i znajomych.

*W piątek (28.04) – po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Za Jego przyczyną będziemy prosić Boga o uzdrowienie fizyczne, psychiczne i duchowe. Na początku poświęcimy przyniesione z domów wodę i sól, a na zakończenie nastąpi indywidualne pobłogosławienie każdej osoby Najświętszym Sakramentem.

*Przygotowujemy się do naszego parafialnego odpustu, 3 maja (środa) – w uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Główna Msza św. odpustowa będzie o godz. 18:00 i przewodniczyć jej będzie nowy biskup pomocniczy naszej diecezji Biskup Piotr Wawrzynek.

*Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!