IV NIEDZIELA WIELKANOCNA– 30.04.2023

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Józefa Rzemieślnika; we wtorek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w środę – Najświętszą Maryję Pannę, Królową Polski, Główną Patronkę Polski; w czwartek – św. Floriana, męczennika; w sobotę – świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

*W poniedziałek mamy Mszę św. o godz. 9:00 i następnie o godz. 18:00. Pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*We wtorek Msza św. o godz. 9:00 i o 18:00.

*W środę (3.05) mamy PARAFIALNY ODPUST – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI. Msze święte o godz. 9:00, 10:30, 12:00 oraz główna Msza św. odpustowa będzie o godz. 18:00. Przewodniczyć jej będzie Biskup Pomocniczy naszej diecezji Biskup Piotr Wawrzynek. Wtedy również wprowadzimy do naszej świątyni Relikwie Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, Męczennika. Możemy również od dzisiaj oglądać wystawę Jemu poświęconą, a którą udostępnił Instytut Pamięci Narodowej.

*W czwartek (4.05) o godz. 16:00 – próba dla dzieci (I Komunia św.).

*W pierwszy czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W czwartek po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W piątek od godz. 16:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź św.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i Różaniec Wynagradzający za wszelkie zniewagi wyrządzone przeciw Matce Bożej Maryi.

*W miesiącu maju zapraszamy na Majówkę (Litania do Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej) codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. W sobotę będziemy modlić się przy Figurze Matki Bożej Królowej Polski na zewnątrz świątyni.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – piątek od godz. 8:30; ks. Damian w sobotę od godz. 10:00; ks. proboszcz – piątek, od godz. 9:00.

*W sobotę (6.05) odbędzie się nocna piesza pielgrzymka pokutno-przebłagalna do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 21:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Serdecznie zapraszamy!

*Kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.