V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7.05.2023

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski (uroczystość).

*Mamy pierwszą niedzielę miesiąca i od godz. 16:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

*Każdego dnia zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30. W sobotę (13.05) Litanię do Najświętszej Maryi Panny odśpiewamy w ramach Nabożeństwa Fatimskiego, które rozpoczniemy jak zawsze o godz. 17:00. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Majowe odprawimy przy figurze Matki Bożej Królowej Polski, o ile nie będzie padać deszcz.

*W poniedziałek pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W poniedziałek po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45) – spotkanie młodzieży klas VI przygotowującej się Sakramentu Bierzmowania.

*W tym tygodniu ostatnie przygotowania do parafialnej UROCZYSTOŚCI PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ.

*W środę (10.05) o godz. 16:00 – próba dla dzieci.

W czwartek (11.05) o godz. 16:00 – próba generalna.

W piątek (12.05) o godz. 16:00 – PIERWSZY SAKRAMENT POKUTY
I POJEDNANIA.

W piątek po wieczornej Mszy św. sprzątanie i strojenie kościoła. Zapraszamy Rodziców o zadbanie o swoją świątynię.

13 maja, godz. 10:30 – UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA Z UDZIELENIEM PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ NASZYM DZIECIOM!!!

Dzieci przychodzą ubrane w alby. Medaliki dzieci mają na szyi. Dzieci nie przynoszą z sobą świec, książeczek, torebek i rękawiczek. Ustawiamy się przed kościołem, a w sytuacji kiedy będzie padał deszcz, uroczysta Msza św. rozpocznie się w świątyni. Na początku Eucharystii Rodzice pobłogosławią swoje dzieci.

Rozdanie obrazków komunijnych nastąpi bezpośrednio po uroczystości.

*Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. W piątek spowiadamy dzieci pierwszokomunijne. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!