OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –14.05.2023

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Andrzeja Bobolę, prezbitera i męczennika, Patrona Polski (święto).

*Dzisiaj (w niedzielę) o godz. 10:30 – Msza św. z udziałem Dzieci, które w sobotę przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą. Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30 odprawimy przy figurze Matki Bożej Królowej Polski, o ile nie będzie padać deszcz. Zapraszamy również Dzieci Pierwszokomunijne wraz z książeczkami.

*Od poniedziałku do piątku, podczas tzw. Białego Tygodnia, zapraszamy Dzieci Pierwszokomunijne na wieczorną Mszę św. o godz. 18:00, po której odmówimy wspólnie Litanię Loretańską. Dzieci przychodzą ubrane w alby i przynoszą ze sobą swoje książeczki. Nie będzie zatem oddzielnego Nabożeństwa Majowego o 17:30.

*Za tydzień będzie Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Rozpoczynamy zatem przygotowania. W poniedziałek (15.05) po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45) zapraszamy Rodziców Dzieci rocznicowych. Próby odbędą się we wtorek i czwartek o godz. 16:00.

*Spowiedź Święta dla Dzieci Rocznicowych – piątek od godz. 16:00.

*W przyszłą niedzielę (21.05) – Dzieci gromadzą się przed świątynią o godz. 10:15.

*Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. W piątek spowiadamy dzieci rocznicowe. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!