OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.05.2023

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21.05.2023

*W tym tygodniu wspominamy: w środę – Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych; w piątek – św. Filipa Nereusza, prezbitera. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

*Dzisiaj (w niedzielę) o godz. 10:30 – Msza św. z udziałem Dzieci Rocznicowych.

*Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30 odprawimy przy figurze Matki Bożej Królowej Polski, o ile nie będzie padać deszcz. Zapraszamy również Dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe wraz z książeczkami.

*W tygodniu zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W czwartek o godz. 18:00 – Zbiorowa Msza św. za naszych Zmarłych.

*Również, w czwartek (25.05), po Mszy św., Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na wykład do Sali św. Józefa pt. „Czy można zaprzyjaźnić się z poetą Janem Kochanowskim”. Wykład wygłosi Rafał Ślusarz, senator Rzeczypospolitej Polskiej, zastępca przewodniczącego senackiej Komisji Obrony Narodowej.

*W piątek (26.05) – po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Za Jego przyczyną będziemy prosić Boga o uzdrowienie fizyczne, psychiczne i duchowe. Na początku poświęcimy przyniesione z domów wodę i sól, a na zakończenie nastąpi indywidualne pobłogosławienie każdej osoby Najświętszym Sakramentem.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!