OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.05.2023

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła (święto); w środę – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny (święto); w czwartek – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana (święto); w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Łaskawą; w sobotę – świętych Karola Lwangę i towarzyszy, męczenników.

*Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30 odprawimy przy figurze Matki Bożej Królowej Polski, o ile nie będzie padać deszcz. Zapraszamy Dzieci i Młodzież.

*W tygodniu zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30. Od czwartku (1.06) zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

*W pierwszy czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

*W piątek od godz. 16:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź św. O godz. 17:00 udzielimy Komunii Świętej tym Osobom, które nie zostają na Mszę św. wieczorną.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i Różaniec Wynagradzający za wszelkie zniewagi wyrządzone przeciw Matce Bożej Maryi.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – piątek od godz. 8:30; ks. Damian w sobotę od godz. 10:00; ks. proboszcz – piątek, od godz. 9:00.

*Zapraszamy Parafian do nawiedzania naszej świątyni każdego dnia. Drzwi główne kościoła będą codziennie otwierane. Oczywiście zabezpieczenie kratowe musimy stosować.

*W sobotę (3.06) odbędzie się nocna piesza pielgrzymka pokutno-przebłagalna do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 21:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Serdecznie zapraszamy!

*Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!