OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4.06.2023

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika; w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

*Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca od godz. 16:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

*W tygodniu zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30. Po uroczystości Bożego Ciała będzie ono połączone z procesją eucharystyczną.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W czwartek (8.06) mamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. według porządku niedzielnego (7:30, 9:00, 10:30; około 12:30, 18:00). Główna Msza św. z procesją eucharystyczną rozpocznie się o godz. 10:30. Procesja przejdzie ulicami: Plutona, Marsa, Jowisza, Wielkiej Niedźwiedzicy, Osią Kartuską oraz ponownie Plutona. Do przygotowania czterech ołtarzy zapraszamy wspólnoty modlitewno-formacyjne, liturgiczną służbę ołtarza, Bractwo św. Józefa, Nadzwyczajnych Szafarzy oraz młodzież. Po procesji rozpocznie się Msza św. (ok. 12:30). Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców, którzy będą dzwonili dzwonkami. Zwyczajowo następnie aż do przyszłego czwartku po Mszy św. wieczornej będzie procesja eucharystyczna, podczas której będziemy śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

*Już teraz ogłaszamy, że Msza św. na zakończeniu roku szkolnego będzie odprawiona 22 czerwca (czwartek) o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję, Wychowawców i Nauczycieli, Dzieci i Młodzież oraz Pracowników szkolnej administracji.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i wtorek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!