OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.06.2023

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Antoniego z Pawdy, prezbitera i doktora Kościoła; w środę – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

*Do najbliższego czwartku trwamy w tzw. Oktawie Bożego Ciała i dlatego pod koniec Mszy św. wieczornej idziemy w procesji eucharystycznej śpiewając Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do procesji zapraszamy dziewczynki sypiące kwiatki i chłopców dzwoniących na dzwonkach. Nie będzie zatem oddzielnego Nabożeństwa Czerwcowego do czwartku włącznie.

*We wtorek (13.06) o godz. 17:00 – Nabożeństwo Fatimskie. Podczas procesji odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek, odwołując się do polskiej tradycji, poświęcimy na zakończenie oktawy Bożego Ciała wianki. Zapraszamy zatem dziewczynki oraz wszystkie kobiety do przygotowania wianków. Zgodnie z tradycją wianki te są symbolem ludzkiej pracy, a także darów od Boga, które służą ludziom i wszelkim istotom na ziemi. Bywało, że wianki przewiązane czerwoną tasiemką, wieszano obok drzwi wejściowych, w sieni lub w izbie nad świętym obrazem. Według ludowych wierzeń chroniły domostwo przed nieszczęściami, pożarem, uderzeniem pioruna i złymi mocami. Można zrobić kilka wianków i ofiarować najbliższym.

*W piątek i sobotę Nabożeństwo Czerwcowe normalnie o godz. 17:30.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca i zbieramy tacę na cele gospodarcze.

*W czwartek (15.06) Duszpasterstwo Pracy ’90 zaprasza po wieczornej Mszy św. do Sali św. Józefa na wykład pt. Życie pośród świętych. Wykład wygłosi p. Józef Tomasz Juros (lekarz, chirurg, prezes Stowarzyszenia Dolina Małej Panwi).

*W piątek (16.06) po wieczornej Eucharystii odbędzie się zabranie Rady Parafialnej w Sali św. Józefa. Serdecznie zapraszamy.

*Przypominamy, że Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie odprawiona 22 czerwca (czwartek) o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję, Wychowawców i Nauczycieli, Dzieci i Młodzież oraz Pracowników szkolnej administracji.

*Informujemy, że w niedzielę 25.06 w naszej parafii będzie polsko-ukraiński zespół muzyczny „Solowej” z Tarnopola (Ukraina). Poprzez swoją koncertową działalność zespół bierze udział w organizacji pomocy potrzebującym dzieciom z Domów Dziecka i biednych rodzin w Tarnopolskim regionie. Również swoją muzyką wyrażają wdzięczność obywatelom Polski za nieustanną pomoc, którą udzielają przybyłym z Ukrainy.

*Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Legnicką na Jasną Górę, która będzie trwała w dniach od 29.07 do 7.08.2023 r. Spotkanie organizacyjne Grupy 4 odbędzie się 22.06, po Mszy św. wieczornej w Katedrze Legnickiej (godz. 18:30), w salce na plebani.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży u p. kościelnego w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!