OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.06.2023

*W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika; w sobotę – Narodzenie św. Jana Chrzciciela (uroczystość).

*Zgodnie w decyzją Biskupa Legnickiego ks. Łukasz Myrta po pięciu latach pracy duszpasterskiej w naszej parafii w dniu 26.06.2023 r. zostanie odwołany z funkcji wikariusza. Już dzisiaj dziękujemy za Jego posługę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i życzymy Ks. Łukaszowi obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

*Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30 każdego dnia.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Tydzień temu była zbierana tzw. taca gospodarcza. Zebrano 5828,22 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

*W czwartek (22.06), o godz. 18:00 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję, Wychowawców i Nauczycieli, Dzieci i Młodzież oraz Pracowników szkolnej administracji.

*W przyszłą niedzielę 25.06 w naszej parafii będzie polsko-ukraiński zespół muzyczny „Solowej” z Tarnopola (Ukraina). Poprzez swoją koncertową działalność zespół bierze udział w organizacji pomocy potrzebującym dzieciom z Domów Dziecka i biednych rodzin w Tarnopolskim regionie. Również swoją muzyką wyrażają wdzięczność obywatelom Polski za nieustanną pomoc, którą udzielają przybyłym z Ukrainy.

*Dobrze wiemy, że od dłuższego czasu nie mamy parafialnej scholi dziecięcej. Przyczyna jest jedna: szukamy osoby grającej na gitarze do prowadzenia scholi i nie możemy jej znaleźć. Prosimy zatem o pomoc w znalezieniu takiej osoby.

*Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Legnicką na Jasną Górę, która będzie trwała w dniach od 29.07 do 7.08.2023 r. Spotkanie organizacyjne Grupy 4 odbędzie się 22.06, po Mszy św. wieczornej w Katedrze Legnickiej (godz. 18:30), w salce na plebani.

*Z pewnością wielu z nas zapala przy bocznych ołtarzach świece w kościele, które wyrażają wiarę, zaufanie i trwanie na modlitwie. Pamiętajmy jednak, że gest ten związany jest z naszą ofiarą i posiada swoje koszty. Dlatego informujemy Parafian o kosztach owej ważnej czynności poprzez tabliczkę umieszczoną na świeczniku.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży u p. kościelnego w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) w dni powszednie Msza św. będzie odprawiana o godz. 9:00 i 18:00. Nie będzie zatem Mszy św. o godz. 7:00.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!