OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.06.2023

*W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w czwartek – Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych Patronów diecezji (uroczystość).

*Zgodnie w decyzją Biskupa Legnickiego ks. Łukasz Myrta po pięciu latach pracy duszpasterskiej w naszej parafii został odwołany z funkcji wikariusza. Serdecznie dziękujemy za Jego posługę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i życzymy Ks. Łukaszowi obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

*Witamy w naszej parafii polsko-ukraiński zespół muzyczny „Solowej” z Tarnopola (Ukraina). Będą z nami na każdej Mszy św. niedzielnej. Możemy, poprzez zakup ich muzycznych płyt, finansowo wesprzeć ich działania na rzecz potrzebujących dzieci z domów dziecka i biednych rodzin w Tarnopolskim regionie. Zespół poprzez swoją muzykę wyraża również wdzięczność obywatelom Polski za nieustanną pomoc w czasie wojennej tragedii dziejącej się na Ukrainie.

*Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30 każdego dnia.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W sobotę (1.07) wspólnota Apostolstwa Modlitwy z terenu Diecezji Legnickiej i Archidiecezji Wrocławskiej będzie przeżywać w naszej parafii XXIV Rejonowy Dzień Skupienia, któremu będzie przewodniczyć o. Robert Więcek, jezuita, dyrektor Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy z Krakowa oraz asystent diecezjalny ks. Marian Zieja. Spotkanie rozpoczyna się konferencją o godz. 12:00 w naszej świątyni. Szczegóły na plakacie w gablocie.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i Różaniec Wynagradzający za wszelkie zniewagi wyrządzone przeciw Matce Bożej Maryi.

*W miesiącach wakacyjnych nie będziemy odwiedzać naszych chorych. Natomiast zawsze jesteśmy otwarci na sytuacje nagłe.

*Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Legnicką na Jasną Górę, która będzie trwała w dniach od 29.07 do 7.08.2023 r. Informacje na plakacie.

*W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) w dni powszednie Msza św. będzie odprawiana o godz. 9:00 i 18:00. Nie będzie zatem Mszy św. o godz. 7:00. Jesteśmy otwarci na różne głosy Parafian w tej sprawie po zakończeniu Mszy św.

*W sobotę (1.07) odbędzie się nocna piesza pielgrzymka pokutno-przebłagalna do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 21:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Serdecznie zapraszamy!

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży u p. kościelnego w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!