OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2.07.2023

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Tomasza, Apostoła; w czwartek – bł. Teresę Ledóchowską, dziewicę, w sobotę – św. Jana z Dukli, prezbitera.

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i mamy Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*W miesiącu lipcu Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Różaniec oraz Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa przed wieczorną Mszą św. (godz. 17:30).

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W pierwszy czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

*W pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 i okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17:00 udzielimy Komunii św. tym osobom, które nie zostają na wieczorną Mszę św.

*W miesiącach wakacyjnych nie będziemy odwiedzać naszych chorych. Natomiast zawsze jesteśmy otwarci na sytuacje nagłe.

*Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Legnicką na Jasną Górę, która będzie trwała w dniach od 29.07 do 7.08.2023 r. Informacje na plakacie.

*W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) w dni powszednie Msza św. będzie odprawiana o godz. 9:00 i 18:00. Nie będzie zatem Mszy św. o godz. 7:00. Jesteśmy otwarci na różne głosy Parafian w tej sprawie po zakończeniu Mszy św.

*Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży u p. kościelnego w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!