OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9.07.2023

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Benedykta, opata, patrona Europy (święto); w środę – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w czwartek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w sobotę – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła.

*W miesiącu lipcu Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Różaniec oraz Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa przed wieczorną Mszą św. (godz. 17:30).

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (13.07) – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17:00.

*Informujemy, że Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę rozpoczyna się 29.07 i będzie trwała do 7.08.2023 r. Zapraszamy!

*W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) w dni powszednie Msza św. będzie odprawiana o godz. 9:00 i 18:00. Nie będzie zatem Mszy św. o godz. 7:00.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca, tzw. inwestycyjna. Zbieramy tacę na cele gospodarcze parafii.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży u p. kościelnego w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!